Podlahy

"začnime pekne od podlahy"Drevené podlahy


                   


Prečo sa vám bude páčiť vaša drevená podlaha?

Drevené podlahy vo všeobecnosti sú vrstvené drevené podlahy vyrobené z troch vrstiev masívneho dreva, ktoré je zakryté špeciálnou ochrannou vrstvou. Starostlivý výber surovín a prísne kontrolovaný výrobný proces zaručuje optimálnu stabilitu a trvanlivosť.

V závislosti od parketovej podlahy, ktorú si vyberiete, môže táto vrchná vrstva pozostávať z:

siedmych vrstiev vodou riediteľného laku, ktorý tuhne po UV žiarení, vďaka čomu sa vaša podlaha jednoducho čistí a poskytuje ochranu proti vode, škrabancom a škvrnám;

dvoch vrstiev kvalitného oleja, ktorý zaisťuje dôstojné starnutie a extra matný a prirodzený vzhľad;

povrchovej vrstvy: starostlivo vybratej vrstvy z masívneho dreva. Táto povrchová vrstva je dostupná v širokej škále farieb a štruktúr a možno ju aj brúsiť alebo vyhladiť;

jadrovej vrstvy: jadro tvorí smrekové drevo, hevea alebo HDF a robí vašu podlahu stabilnou a odolnou;

dýhovaného podkladu zo smrekového alebo borovicového dreva, ktoré – spolu s iným vrstvami – zabraňuje vydutiam alebo deformáciám podlahy.Laminátové podlahy 


Laminátová podlaha je ideálna pre všetkých, ktorí majú záujem o praktickú a dobre vyzerajúcu podlahu. Svojou farebnosťou, prírode vernými štruktúrami povrchu a svojou brilantnosťou dáva možnosť vytvárať vlastný štýl. Je vhodná do priestorov zariadených moderne, ale aj klasicky. Je svojou elegantnou pôvabnosťou a prirodzenosťou na dotyk sotva rozoznateľná od dreva. Vytvára jedinečnú atmosféru miestnosti a je obzvlášť nenáročná na údržbu a čistenie. Presvedčte sa sami a prezrite si kolekcie našich laminátových podláh.kompletná skladová ponuka TU

Korkové podlahy


                                                                                                                         

O jedinečných vlastnostiach korku už dnes nepochybuje takmer nikto. Vynikajúce vlastnosti tohto materiálu – ľahkosť, stlačiteľnosť, pružnosť, nenasiakavosť, nízka vodivosť, odolnosť voči plesniam či chemikáliám a schopnosť izolácie zaručuje unikátna stavba korkových buniek.

Tento prírodný materiál má ako jediný schopnosť až trojitej izolácie: tepelnej, zvukovej a vibračnej. V sortimente podlahových materiálov má preto korok nezastupiteľnú pozíciu. Patrí medzi najkomfortnejšie podlahy z hľadiska tepelnej pohody a pohodlnej chôdze. Korok totiž reaguje na našu telesnú teplotu, čím vytvára príjemný pocit tepla. Po stlačení sa dokáže až na 90 percent vrátiť do pôvodného stavu. Korková podlaha je tichá, výborne pohlcuje zvuk a vibrácie. Keďže je pružná, šetrí naše kĺby a chrbticu. Nepriťahuje prach a nečistoty, čo ocenia najmä alergici. Celkovo korková podlaha vytvára príjemné, teplé a  veľmi čisté prostredie.

Teplá, pružná a ekologická podlaha z korku je ideálna nielen do detských izieb a kuchýň, ale aj do spální, pracovní a domácich fitness. Samozrejme, dá sa použiť aj do iných miestností a pri správnej montáži dokonca aj do kúpeľní. Korkovú podlahu chráni vrchný náter laku. Čím je kvalitnejší, tým dlhšie vydrží. Na korok by sa mali používať laky na báze polyuretánu. Do kancelárskych priestorov sa odporúča povrchová úprava s vinylovou fóliou. Korok je veľmi vďačný materiál aj z praktického hľadiska. Na pravidelnú držbu stačí polovlhká handra či vysávač, životnosť povrchovej úpravy – laku – sa predlži občasným použitím politúr na podlahy. Korkové podlahy možno renovovať opätovným prelakovaním. Vďaka modernej technológii spracovania korku sa odolnosť a krása korkových podláh dá porovnať s drevenými podlahami. Široká ponuka dekorov v rôznej farebnosti umožňuje rozmanité stvárnenie interiérov. Korkové podlahy možno klásť aj na podlahové kúrenie.Vinylové a PVC podlahy


                


Oba druhy podláh sú zložené z polyvinylchloridu, teda umelého PVC materiálu. Rozdielna je štruktúra, v ktorej sa predávajú. PVC podlahu nájdete stočenú v rolkách v rôznych šírkach a vinylovú podlahu v lamelách alebo dielcoch.

Ak si po nich prejdete naboso, zistíte, že PVC je mäkšie a vinyl tvrdší. Preto si musíte vybrať, čo uprednostníte – jemnejšie nášľapy alebo odolnosť voči prípadnému poškodeniu. Ich kombinácia v domácnosti, samozrejme, nie je vylúčená. Vzhľadom k charakteru rôznych miestností sa môže vhodne dopĺňať.

Vinylové podlahy majú vysokú odolnosť voči vode, takže sú vhodné aj do vlhkých prostredí ako je kúpelňa alebo kuchyňa. Tento typ podlahy má veľmi nízky tepelný odpor, čo znamená, že je vhodný na podlahové vykurovanie.

AKCIA tu
Kompozitné podlahy- úplna NOVINKA vo svete podláh


PARADOR/ Modular ONE

Čo je to kompozitná podlaha?

Odolné prírodné podlahy Modular ONE

V súčasnej dobe sa veľa hovorí o kompozitných podlahách Modular ONE, ktoré žnú úspech na našom aj zahraničnom trhu. V tomto článku vysvetľujeme vďaka čomu sa im tak darí a podrobnejšie sa venujeme zloženiu, výhodám a vlastnostiam.

Ako predajca nemeckej značky PARADOR na Slovensku pracujeme s podlahami už roky, a máme bohaté skúseností s požiadavkami zákazníkov aj majstrov, ktorí podlahy pokladajú. V tomto kontakte bežne narážame na túžbu po produkte, ktorý má odolnosť vinylu, je vyrobený na prírodnej báze, dobre pracuje s podkladom a samozrejme za prijateľnú cenu. Takýto želaný produkt sa vo veľkej miere podarilo objaviť v podobe kompozitných podláh Modular ONE.

Vysoko odolná a vhodná do vlhkých priestorov:

Nemecké podlahy Modular ONE sú novinkou roka 2018 a za krátku dobu si získali popularitu. Nájdete ich okrem domácností aj v náročných verejných priestoroch s veľmi intenzívnym používaním (školské triedy, škôlky, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie, nemocnice). Podlaha má vysokú triedu záťaže 33 a garancia pre domácnosti je doživotná - čo nie je málo :). Výraznou výhodou podláh je vhodnosť do vlhkých priestorov, ktorú má Modular ONE ešte vyššiu ako je u prírodných kompozitných podláh bežné. Je to docielené špeciálnou nosnou doskou s vodeodolnou úpravou, povrchom s trvanlivou polypropylénovou vrstvou (odolná aj voči vysokým teplotám (160 – 170°C), trieda B1/DIN) a zo spodnej strany nájdete protihlukovú korkovú podložku. Podlaha je svojim zložením vyladená tak, aby zvládla vlhké prostredie a bez obáv ju môžete inštalovať do kuchyne, kúpeľne, či chodby. Táto výhoda je obzvlášť vzácna, pretože sa jedná o prírodnú podlahu.

1. Vysokokvalitný povrch - z polypropylénu odolný vysokým teplotám (160 - 170°C) m, trieda B1/DIN.

2. Jadro – špeciálne upravená a pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti.

3. Safe-Lock PRO - rýchla montáž a vysoká stabilita spoja

4. Korková vrstva na tlmenie kročajového hluku - lepšia priestorová akustika

Vstavaná protihluková korková podložka

Korok má viacero výhod. Je to jeho tvarová stabilita, pružnosť, odolnosť voči deformáciám. Korok príjemne odpruží každý krok a šetrí tak celý pohybový aparát. Je tichý pohlcuje hlučnosť, tlmí kroky a zlepšuje priestorovú akustiku. Odoláva baktériám, neprepúšťa kvapaliny, je odolný proti plesniam a škodcom, nepriťahuje prach - je prírodný a protialergický. Navyše k podlahe už nebudete potrebovať žiadnu ďalšiu podložku, čím ušetrite zaujímavé peniaze. Stačí umiestniť na podklad iba parozábranu a môžete pokladať.

Praktická pokládka bez dilatácie až do plochy 240m2

Túto výhodu ocenia hlavne tí, ktorí majú otvorený väčší priestor (napr. spojená kuchyňa s obývačkou) a chcú zachovať plynulosť podkladky. Podlaha má patentovaný praktický klik, pričom by mala inštaláciu zvládnuť jediná osoba. Modular ONE je možné položiť aj v zimných záhradách (nevadí slnečný svit). Podklad nemusí byť dokonalý ako napr. pri celovinyle. Modular ONE znesie menšie nerovnosti vďaka svojej hrúbke 8mm a pevnému SAFE-LOCK PRO zámkovému kliku. Podlaha je vhodna aj na podlahové kúrenie.

Pocitovo teplá a na dotyk pripomína drevo

Mnoho zákazníkov uprednostňuje vinyl pred laminátom, pretože je teplejší. Modular One je oproti celovinylu ešte teplejší – vďaka čomu si môžete na boso vychutnať pocitovo príjemne teplú podlahu :). Ďalšia vlastnosť, ktorú oceníte je štruktúrovaný povrch, vďaka ktorému podlaha na dotyk pripomína drevo. Prirodzený vzhľad podlahy dosahuje Modular ONE aj rozmanitosťou (viac ako 30 odlišných lamiel).

Zdravý životný štýl

V súčasnej dobe je už dobre známe, že prírodné a prirodzené produkty majú pozitívny vplyv na osobnú pohodu. Značka PARADOR sa dlhodobo venuje rozvoju nízkoemisných podláh s antistatickým a antibakteriálnym účinkom, čoho dôkazom je aj odolná prírodná podlaha Modular ONE, ktorá ohľadom emisií v interiéri spadá do triedy A+.

Ekologická

Je dobrou správou, že ľudia v súčasnej dobe uprednostňujú výrobky, ktoré nemajú negatívny dopad na životné prostredie. PARADOR si v tomto ohľade drží výbornú povesť. Modular ONE sú prírodné podlahy a pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva. Disponujú významnými certifikátmi Blauer Angel, PEFC a ďalšie. PARADOR dáva veľký dôraz na ekologicky udržateľnú rovnováhu. Zaujímavosťou je aj to, že značka PARADOR sa zúčastňuje  projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu.

Cena

Je sa aktuálne pohybuje sa na úrovni vinylových podláh čo je s ohľadom na kvality produktu výhodné.

Prehľad najdôležitejších vlastností:

 • Vysoko odolná a vhodná do vlhkých priestorov
 • Vstavaná protihluková korková podložka
 • Praktická pokladka bez dilatácie až do 240m2
 • Pocitovo teplá
 • Na dotyk pripomína drevo
 • Vyrobená prevažne z prírodných materiálov
 • Ekologická
 • Odolná vysokým teplotám (160 - 170°C)
 • Nevadí jej slnečný svit
 • Rozmanitá (viac ako 30 odlišných lamiel)
 • Vhodná na podlahové kúrenie
 • Vysoká trieda záťaže 33
 • Priaznivá cena
 • Doživotná garancia
 • Zisti viac  mám záujem o cenovú ponuku


EGGER / Design Floor


Dnes by sme Vám radi predstavili najnovšiu novinku medzi podlahami.  Spoločnosť EGGER, popredný výrobca podláh na svete, navrhol a vyrobil podlahu Design+ Flooring, ktorá v sebe spája výhody laminátových, krokových a vinylových podláh.  

Ide o vysoko kvalitnú podlahu s perfektným dizajnom a jedinečnými efektmi a funkciami. Pri tejto podlahe sa už nemusíte rozhodovať medzi odolnosťou podlahy, moderným dizajnom alebo ekologickým riešením. Podlaha Design+ Flooring vďaka najnovšej technológii výroby spája všetky tieto požiadavky do jedinej podlahy.

Design+ Flooring je jednoducho ultra moderná, ultra robustná a ultra variabilná podlaha pre Váš domov ale aj pre vaše podnikanie


Vlastnosti podlahy Design+ Flooring

 Design+ Flooring je podlaha, ktorá sa vyznačuje niekoľkým základnými vlastnosťami:

Zloženie podlahy:

zlozenie

Exteriérové podlahy

→ Termodrevo / THERMOWOOD

→ WPC dosky - drevoplast / WOODLOOK


 • Tepelne upravené drevo ThermoWood®

ThermoWood® je jedinečný produkt svojho druhu, ktorého vznik umožňuje revolučná technológia tepelnej úpravy dreva. Tepelná úprava dreva na priemyselnej úrovni pod obchodným označením ThermoWood® bola rozvinutá v deväťdesiatych rokoch 20. storočia vo Fínskom výskumnom centre VTT v spolupráci s fínskym drevárskym priemyslom. Produkty, spracované touto technológiou, umožňujú úspešné použitie drevených materiálov slabšej dimenzie z tuzemských (Európskych) zdrojov s tým, že ich úžitkové vlastnosti a predĺžená doba životnosti ich stavia na úroveň tropických drevín bez nutnosti likvidácie tropických pralesov a ohrozovania ekologickej rovnováhy a životného prostredia. Nami dodávané a celkom ekologické produkty z fínskej borovice ThermoWood® sú vyrábané v závode Oy Lunawood Ltd. v meste Iisalmi (stredné Fínsko) a spĺňajú prísne štandardy kvality, ktoré sú kontrolované fínskou Asociáciou výrobcov ThermoWood (skratka TWA). Vstupný materiál pochádza z trvalo udržateľných obhospodarovaných fínskych lesov (certifikácia PEFC). Prevažne ide o severskú (fínsku) borovicu, pretože táto borovica má oveľa väčšiu hustotu a pevnosť.

 • Tepelná úprava pozitívne mení vlastnosti dreva ThermoWood®

Tepelne spracované alebo modifikované drevo ThermoWood® je nový druh materiálu s inovovanou vnútornou štruktúrou dosiahnutou tepelnou a vlhkostnou úpravou. Proces tepelného spracovania funguje iba za pomoci tepla a vodnej pary a celý výrobný proces je úplne ekologický, výsledný produkt teda neobsahuje žiadne škodlivé alebo toxické látky. Tepelná úprava pozitívne ovplyvňuje a zlepšuje nielen trvanlivosť, ale aj ďalšie fyzikálne a mechanické vlastnosti. ThermoWood® sa vyrába z fínskej borovice patentovaným spôsobom v špeciálnych sušiacich komorách pri teplotnom rozmedzí 160 – 212 °C.

 • Zníženie absorpcie vlhkosti a perfektná rozmerová stálosť

Počas tepelnej úpravy je bunková štruktúra dreva ThermoWood® zmenená tak, že toto drevo vykazuje oveľa lepšiu rozmerovú stabilitu než tepelne neupravené totožné drevo v rovnakých klimatických podmienkach. Tento jav je spôsobený hlavne tým, že je tepelnou úpravou znížená schopnosť absorpcie vlhkosti až o 30 - 50 %. Výsledkom tepelného procesu je rovnovážna vlhkosť 5 – 7 % hoci sa nachádza v prostredí s výrazne vyššou vlhkosťou. Nedochádza teda u neho k napúčaniu a následnému zosychaniu, ktoré spôsobuje pri neupravenom dreve jeho rýchlu deformáciu vplyvom rozvláknenia a rozpojenia jeho vnútornej štruktúry. Materiál ThermoWood® je teda rozmerovo a tvarovo stabilný v podmienkach bežne premenlivej vlhkosti s dobrou redukciou všetkých vnútorných napätí a trvalých i dočasných rozmerových a tvarových zmien. Týmito zmenami je myslené následné praskanie alebo tvarové zakrivenie, skrútenie alebo prehnutie. Podľa výsledkov štúdie University of Technology v Helsinkách (táto štúdia je súčasťou certifikátu BRE) je prehnutie pri materiáli ThermoWood® znížené až o 90 % oproti rovnakému tepelne neošetrenému materiálu. Táto štúdia bola jedným z podkladov pre vydanie britského certifikátu BRE, v ktorom je stanovené, že materiál ThermoWood® je schopný minimálnej životnosti 30 rokov.

 • Absencia nežiadúcich látok a biologická odolnosť materiálu ThermoWood®

Pri tepelnom procese dochádza k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice, vylúhovateľných biologických látok a hlavne k rozkladu celulózy, lignínu a hemicelulózy (reťazcov cukrov). Vzhľadom k absencii týchto zložiek je niekedy ThermoWood® nazývaný ako „mŕtve“ drevo a na povrchu výrobkov sa nenachádza vytečená živica.  Pri tepelne upravenom dreve ThermoWood® tiež vďaka tejto skutočnosti dochádza k zlepšeniu tepelne izolačných vlastností dreva a tiež k zníženiu tepelnej vodivosti dreva (o zhruba 20 – 25 %). Práve vďaka zníženiu tejto tepelnej vodivosti je ThermoWood® veľmi príjemnou voľbou na zhotovenie drevenej terasy, záhradného nábytku alebo nábytku do sauny, pretože ani za horúceho počasia nepáli pri kontakte s pokožkou. ThermoWood® patrí do 2. triedy biologickej odolnosti (certifikácia KOMO), čo predstavuje veľmi vysokú odolnosť voči hnilobe. Vďaka úplnej absencii výživných látok je schopný ThermoWood® odolávať všetkým drevokazným škodcom, hubám a plesniam, a to bez nutnosti použitia fungicídnych prípravkov a moridiel na drevo. V dôsledku týchto zmien je možné jeho bezproblémové použitie ako v exteriéri, tak v interiéri a v prevádzkach s vysokou teplotou a extrémnou vlhkosťou.

 • Atraktívny vzhľad tepelne upraveného dreva ThermoWood®

Podľa dĺžky a intenzity tepelného ošetrenia dochádza pri dreve ThermoWood® k zmenám jeho farby, kedy získava až tmavo hnedý karamelový odtieň, a to v celom svojom priereze. S odstupom životnosti a obzvlášť vplyvom UV žiarenia povrch materiálu ThermoWood® zošedne (získa patinu) a začne drobno praskať. Tomuto prirodzenému procesu starnutia dreva zabránite iba tým, že obmedzíte pôsobenie UV žiarenia a poveternostných vplyvov. Pokiaľ chcete udržať jeho pekný karamelový vzhľad, ošetrite výrobky z materiálu ThermoWood® nami odporúčanou povrchovou úpravou OWATROL AQUADECKS. Tieto nátery s obsahom UV filtra blokujú prienik UV žiarenia na povrch dreva a tým účinne zabraňujú jeho skorému šednutiu.

 • Aplikácia materiálu ThermoWood® bez povrchovej úpravy

Pokiaľ sa materiál ThermoWood® neošetruje, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, avšak nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny. V prípade, že prijmete tieto prirodzené vlastnosti materiálu ThermoWood®, nemusíte ho ošetrovať žiadnými ochrannými prostriedkami. Jeho minimálna 30 ročná životnosť v exteriéri sa tak nijako zásadne nezníži pretože ide iba o zmenu mikroskopickej povrchovej vrstvy. Túto vrstvu dokáže bezproblémovo narušiť a vyčistiť náš ekologický prostriedok na odstránenie drevnej šedi ( NET-TROL od firmy OWATROL), ktorý navráti drevu jeho pôvodnú karamelovú farbu.

Vysoká životnosť tepelne upraveného dreva ThermoWood

 • Vysoká životnosť tepelne upraveného dreva ThermoWood®

Vylepšené vlastnosti dreva ThermoWood® získané tepelnou úpravou zostávajú nemenné po celú dobu jeho životnosti. vďaka čomu je materiál ThermoWood® schopný minimálne 30 ročnej životnosti bez nutnosti povrchovej údržby, čo je doložené certifikátom KOMO holandskej spoločnosti SKH a britským certifikátom BRE.

 • Univerzálne použitie materiálu ThermoWood®

Drevo ThermoWood® je určené k rozličnému použitiu ako v exteriéri, tak aj v extrémne vlhkom interiérovom prostredí. Profily ThermoWood® sa bežne používajú na exteriérové obklady a opláštenia stien budov, terasové a bazénové obklady, pre výrobu záhradného nábytku a na lubovoľné exteriérové konštrukcie, dokonca je tento materiál obľúbený a osvedčený aj na výrobu kúpacich kadí. V interiéroch sa profily ThermoWood® využívajú ako obklady vnútorných stien sáun, na výrobu saunového nábytku, vybavenia a zázemia wellness centier, parných kúpeľov a tiež vnútorných bazénov.

Materiál ThermoWood® je schopný minimálne 30 ročnej životnosti. Ponúkame Vám skvelé vlastnosti tohto unikátneho tepelne upraveného dreva z fínskej borovice, ktoré Vám prináša bezstarostné riešenie na celý život.


Woodlook™ je moderný progresívny stavebný materiál určený do exteriéru.Výhody Woodlook™ oproti drevu:

 • nižšia cena oproti exotickým drevinám
 • takmer bezúdržbová prevádzka
 • rozmerová stálosť, dosky sa nekrivia, neštiepia
 • žiadne triesky v chodidlách
 • dokonalý vizuálny efekt
 • nešmykľavý povrch za mokra – oceníte hlavne pri bazéne
 • žiadny drevokazný hmyz

Rozdiel medzi profilmi Woodlook™ a inými výrobcami kompozitných materiálov:

 • Kvalitné suroviny a technológia. Nadrobno pomletá múčka z kvalitných vysušených tvrdých drevín spolu s modernými výrobnými linkami zabezpečuje vysokú hustotu a súdržnosť výsledného produktu a tým vysokú odolnosť voči všetkým vplyvom v exteriéri. Použitie jemnej drevenej múčky sa prejavuje aj na vzhľade podobnom drevu. Veľa iných výrobcov používa pri výrobe piliny z mäkkých drevín vyššej frakcie - aj viac ako 2 mm, čo okrem "drevotrieskového" vzhľadu má za následok aj viditeľnejšie zošednutie týchto pilín vplyvom UV žiarenia.
 • Ako polymér je použitý ekologický, recyklovateľný tvrdený polyetylén (HDPE), ktorého nespornými výhodami sú vysoká hustota a tvrdosť, nenasiakovosť a odolnosť voči opotrebeniu
 • Hladká plocha na pohodlnú chôdzu vďaka naplocho skoseným drážkam

Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy
Podlahy